Nõuanded

Nõuanded

Enne broneeringu tegemist

 • Mõtle põhjalikult läbi, mis eesmärgil ning kui pikaks perioodiks on autorent vajalik, nii oskad paremini sobiva sõiduki välja valida. Näiteks kui 5-liikmeline pere koos pagasiga soovib mitmeid päevi ringi reisida, on ebatõenäoline, et neile piisab 4-ukselisest väikeklassi autost. Sobiva sõiduki välja valimiseks ära karda küsida soovitusi ja nõu müügikonsultandilt.
 • Tutvu hoolikalt renditingimustega. Tihtipeale ettevõtete renditingimused erinevad üksteisest ning seega on oluline, et rentnik teaks enne broneeringu tegemist, mida temalt lepingut sõlmides oodatakse, millised on tema õigused ning mida võib rendifirmalt oodata.
 • Tutvu rendifirma kehtiva hinnakirjaga. Harilikult rendifirmad jätavad endale õiguse muuta ja täiendada oma hinnakirju ilma eelneva etteteatamiseta.
 • Lisaks autode rendihindadele vaata üle ka lisateenuste ja –varustuse maksumused. Igas autorendifirmas arvutatakse erinevalt välja juba autorendi päevahinnas sisalduvad teenused kui ka lisateenused. Vältimaks arusaamatusi maksmisel küsi julgelt müügikonsultandilt nõu kehtiva hinnakirja ja lisateenuste kohta.
 • Kui soovid rendisõidukiga ringi reisida, siis kindlasti uuri millised on rendiettevõtte poolt sõidukitele kehtestatud läbisõidu piirangud. Nii oskad rendiperioodi optimaalset pikkust paremini hinnata.

Rendilepingut sõlmides

 • Tutvu sõiduki seisukorraga. Lepingu sõlmimisel on tarvilik märkida üles kõik olemasolevad kahjustused vältimaks hilisemaid arusaamatusi. Harilikult on kahjustuste märkimiseks lepingus blanketis eraldi ala, kuhu rendifirma esindaja märgib nähtavad kriimud, mõlgid jm ning kinnitab andmete õigsuse oma allkirjaga. Juhul, kui tagastamisel ilmnevad sõiduki kerel uued kahjustused, mida varem ei olnud või mida ei märgitud lepingusse, on harilikult rendileandjal õigus nõuda kompensiatsiooni.
 • Lase rendifirma esindajal tutvustada endale rendiautot. Kui renditav sõiduk on sulle võõras ning harjumatu, siis on igati kasulik, kui asjatundlik inimene näitab ette detailid, mis võivad segadust tekitada.
 • Tee kindlaks, et sõidukis on olemas kõik kohustuslik hädaabivarustus (esmaabi karp, tulekustuti, varuvelg, tööriistad jm), sest kui rendiperioodi jooksul peaks neid vaja minema, on oluline, et saaksid pisiõnnetuse korral olukorra iseseisvalt ja kiiresti lahendatud, kuna rendifirma esindaja võib asuda kaugel ning abi kohaletoimetamine võib viibida.
 • Juhul, kui reisid rendiautoga välismaale, on oluline üle rääkida sõidukile kehtivad kindlustused. Küsi kehtiva kindlustuse kohta julgelt müügikonsultandilt. Samuti soovitame ebameeldivuste vältimiseks koos autoga muretseda kohe ka kõik vajaminevad kaardid, GPS-seade vm.
 • Küsi müügikonsultandilt ka sõiduki tagastamise kohta. Rendifirmades on erinevad ootused sõiduki tagastamise kohta, seega peab mõne ettevõtte rendiauto enne tagastamist puhtaks pesema, kütusepaagi täis tankima jms. Sõiduki tagastamise vajaliku seisukorra kohta küsides oskad ka paremini planeerida autoga seotud kulutusi.
 • Lepi müügiagendiga kokku sõiduki kättesaamise ja tagastamise asukohad. Mitmed rendifirmad pakuvad lisatasu eest võimalust saada sõiduk kätte mujal, kui nende kontoris . See võib osutuda oluliseks, kui plaanitakse reisida suure hulga pagasiga või mitmeliikmelise seltskonnaga.
 • Kui tagastad auto ole tähelepanelik aja suhtes. Tihtipeale tundub meile 10 minutit väike aeg. Kui, kui rendifirmas on klientidega ajad kokku lepitud, siis ei saa firma esindaja hilineda kliendiga kokkulepitud kohta. Seepärast jälgi tähelepanelikult tagastamise aega ning vajadusel helista rendifirmasse, et täpsustada tagastamise aega. See on vajalik ka Sinu enda kulude juhtimiseks, sest rendileping sätestab tagastamise aja ning selle ületamisel võivad lisanduda lepingule lisatasud.

Rendiauto otsing